Mého prvního psa jsem si koupila v roce 1991. Přes vlastnictví irských vlkodavů, bearded kolie (odchovány 3 vrhy) a bulteriérky (5 vrhů) se mi stalo osudným zakoupení feny pyrenejského horského psa v roce 1993. Postupem času a srovnáváním plemen nakonec pyrenej zvítězil.

Moje první pyrenejka Amanda vyhrála všechny výstavy kterých se zúčastnila. Stala se interšampionkou, šampionkou ČR a klubovou šampionkou. Z jejího prvního vrhu s obrovským a mohutným maďarským světovým vítězem Karcagpusztai Zuzmó jsem si nechala fenu Anne a posléze se k nám vrátil i Austin, který se stal otcem několika vrhů v různých chovatelských stanicích, mimojiné i v Rakousku. Austin byl úžasný, elegantní a nikdy nevylínal.

Anne mi dala snad nejmilejší pyrenejku Belindu, alias Berušku. Nejen, že vyhrávala na výstavách , ale se svojí uvážlivou povahou byla velmi milým společníkem. Anne i Belinda byli šampionky a vítězky mnoha výstav. Obě HD A (DKK 0/0).

Z chovatelské stanice Almanach jsem si přivezla Babett Mountain Almanach, která byla dcerou Alisy Bear Dogmania (Interšampionka, šamnionka ČR, klubová šampionka.....). Babeta (HD A) je matkou vrhů F,G,CH Dogmania. I Babeta je šampionkaČR, klubová šampionka atd.... .

V roce 2004 jsem si splnila sen a ze Švédska jsem dovezla fenu Patou Nordique Artemis. Artemis vyrostla dle očekávání a je z ní chovná fena, šampionka ČR a má HD A; navíc vyhrála klubovou výstavu v roce 2007 i 2008. Svojí červenou barvou znaků se odlišuje od zdejších pyrenejů. A naštěstí tuto barvu předává i na potomky. Je matkou již dvou vrhů.

Když měla Artemis první vrh, tak jsem neodolala a nechala si fenku Indiu. India má HD A a chystá se na výstavní kariéru.

Loni k naší smečce přibyla fena Charmante Dogmania, kterou jsme odkoupili od jejích původních majitelů a kterou plánujeme uchovnit.

Z mojí chovatelské stanice pochází celá řada výstavně úspěšných psů. Několik se jich také podílí na dalším chovu. Velmi úspěšný krycí pes je D´Artagnan Dogmania a nyní mladý Chester Dogmania. Přesto nejsou výstavy to hlavní na čem si zakládám. Důležitější je pro mě, aby byli psi z mojí chovatelské stanice zdraví a povahově vyrovnaní; spolupracující s člověkem. Záleží mi také na tom, aby měli spokojený život u nových majitelů. Těm se snažím ze všech sil poradit a pomáhat, hlavně v období růstu. Pokud mají zájem o výstavy, ráda vše vysvětlím, případně i psa předvedu ve výstavním kruhu. Je také možné v případě potřeby u nás psa ponechat na hlídání.

Pyrenej může být i profesionálním záchranářem jako Desperado Dogmania v Německu nebo být pastevcem a ovčákem v jednom jako Fiona Dogmania na farmě ve Švýcarsku nebo běhat přespolní běh jako Elton John Dogmania, ale i jen chodit na procházky a hlídat domov jako to dělá většina pyrenejů.

© 2011 Dogmania, design and powered by RVS Net, s. r. o